Hansons un Skujiņa izcīna Latvijas U14 grupas čempionu titulus šosejā

Dobeles novada Kroņaucē “Zemgales kausa” ietvaros aizvadīts Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā U14 vecuma grupā. Puišu konkurencē spraigā cīņā uzvarēja “RRS” pārstāvis Ričards Hansons, kamēr meitenēm triumfs viņa komandas biedrenei Katei Ketrīnai Skujiņai.

Jaunie U14 grupas sportisti jau šosezon noskaidrojuši Latvijas čempiona titulus individuālajā un daudzdienu braucienā. Nu laiks arī grupas braucienam. Cīņa par godalgām risinājās tradicionālā “Zemgales kausa” ietvaros Dobeles novada Kroņauces trasē. Sportisti sacentās 40 kilometru garā braucienā pa 8 kilometrus garo apli. Pēc lietus trase bija kļuvusi slidena, tomēr izdevās iztikt bez kritieniem.

Sacensību sākuma daļā lielisks atrāviens padevās Lūkasam Sitņikam no “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA”. Viņam vēlāk pievienojās “RRS” līderi – Valts Skujiņš un Ričards Hansons. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā starp šiem trim braucējiem. Komandas sadarbība ļāva uzvaru gūt “RRS” sportistam. Latvijas čempiona zelta godalgu izcīnīja Ričards Hansons. Trasē viņš pavadīja 1 stundu 2 minūtes un 54 sekundes. Sudrabs kuldīdzniekam Lūkasam Sitņikam, bet bronza Valtam Skujiņam (abi +00:00:00). Lielā grupa finišēja nepilnas 3 minūtes vēlāk. Tās galvgalī Kristers Bruno Štrauhmanis no Ķekavas novada sporta skolas.

Meitenēm pārliecinoši par Latvijas čempioni kļuva “RRS” sportiste Kate Ketrīna Skujiņa, kura braši izskatījās arī puišu konkurencē (01:05:57). Otrā vieta dobelniecei Evelīnai Vītiņai (+00:08:54), bet trijnieku noslēdza rīdziniece Darja Dementjeva.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija izsaka pateicību RSK “Tandēms” par sacensību praktisko organizēšanu.