Bogdanovičs pirmajā “Tour of Taihu Lake” velobrauciena posmā izcīna augsto 6. vietu

Latvijas šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs (“Hengxiang Cycling team”) ceturtdien Ķīnā izcīnījis augsto sesto vietu UCI 2 Pro kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Taihu Lake” pirmajā posmā. Lielajā grupā finišēja arī Mārtiņš Pluto un Andris Vosekalns.

Taihū ezera velobrauciens UCI kalendārā atgriežas pēc vairāku gadu pauzes, ko izraisīja vīrusa “Covid 19” pandēmija. Šogad tūre risinās četros posmos. Dalībnieku vidū slavenas pro kontinentālās, kontinentālās komandas, kā arī valstu izlases. Īpaši jāizceļ beļģu “Lotto Dstny” vienības dalība.

Sacensībās startē arī trīs Latvijas šosejas riteņbraucēji. Ķīnas komandas “Hengxiang” rindās iekļauti – Andris Vosekalns un Māris Bogdanovičs. Tikmēr “Abloc” sastāvā ir Mārtiņš Pluto. Māris un Mārtiņš sevi cenšas apliecināt sprinta finišos, kamēr Andris izcili savu darbu darba sprintera ievilkšanā uz finišu.

Pirmajā etapā sportisti sacentās 88,8 kilometru garajā distancē bez lieliem kāpumiem. Kā jau prognozēts, viss izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Tajā dubultuzvaru svinēja Itālijas pro kontinentālās komandas “Green Project Bardiani CSF – Faizane” riteņbraucēji – Enriko Zanončello un Lorenzo Konfortī (01:46:24). TOP3 noslēdza “Lotto Dstny” pārstāvis Jarne van de Pārs.

Līderu vidū finišēja Māris Bogdanovičs, kura labā nesavtīgu darbu paveica Andris Vosekalns. Māris bija cieši aiz abiem itāļiem, cenšoties atrast spraugu, lai pabrauktu garām. Galarezultātā dobelnieks finišēja sestajā vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Māris palika uzreiz aiz UCI punktu robežas.

Mārtiņš Pluto finišēja 36. vietā, kamēr Andrim Vosekalnam 50. pozīcija. Sacensībās piedalās kopumā 117 riteņbraucēji. Tūre turpināsies piektdien, kad tiks veikts 141,8 kilometru garais otrais posms.