Belohvoščiks uzvar Itālijas kausā; Bogdanovičam un Pluto UCI punkti Ķīnā

Svētdien Itālijas kausa sacensībās uzvaru izcīnījis Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucējs Kristiāns Belohvoščiks. Pie UCI punktiem Ķīnā notikušajā “Taihu Lake” velobraucienā spējuši tikt gan Māris Bogdanovičs, gan Mārtiņš Pluto. Startus aizvadījuši arī citi latvieši.

Kristiāns Belohvoščiks “Monaco” komandas sastāvā svētdien piedalījās “La Piccola Sanremo” velobraucienā. Sacensības pulcēja spēcīgu dalībnieku sastāvu, tostarp vairākus profesionālos elites riteņbraucējus no Itālijas un citām valstīm. Trenera Raivja Belohvoščika audzēknis bija ļoti aktīvs, spējot būt izšķirošā atrāvienā. No tā tieši Kristiāns finišā bija visātrākais, svinot sezonas otro uzvaru. Jau šonedēļ viņu redzēsim startējot Eiropas čempionātā.

Ķīnā noslēdzies UCI Pro sērijas daudzdienu velobrauciens “Taihu Lake”, kurā startēja trīs Latvijas šosejas riteņbraucēji. Vietējās “Hengxiang” vadošais sprinteris bija Māris Bogdanovičs, kuram lielākais palīgs un sprintiem Andris Vosekalns. Tikmēr Mārtiņam Pluto nācās palīdzēt savas vienības komandas biedram.

Noslēdzošajā posmā, sportistiem veicot 72 kilometru garu distanci, viss izšķīrās finiša spurtā. Ātrākais tajā izrādījās austrāliešu riteņbraucējs Džordžs Džeksons, kuram šis bija jau otrais panākums divās dienā. Džeksonam šī uzvara arī palīdzēja triumfēt tūres kopvērtējumā.

No latviešiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Pluto, kurš finišēja 14. vietā, kamēr Māris Bogdanovičs bija 20. pozīcijā (abi +00:00:00). Andris Vosekalns, kurš upurēja savu rezultātu, komandas interesēs, ieņēma 59. vietu (+00:00:00). Finišēja 106 riteņbraucēji. Jau šonedēļ Māris un Andris uzsāks “Langkawi” tūri Malaizijā, bet Pluto pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā.

Emīls Liepiņš piedzīvoja nepatīkamu kritienu, pēc kura nebija iespējams finišs Francijā notikušajā “Pas de Calais” velobraucienā. Tehniskas likstas Beļģijā notikušajā “Grote Prijs Rik Van Looy” svētdien piemeklēja Aleksu Krastu. Latvijas un Baltijas U23 čempions vairākkārt atgriezās vadošajā grupā, tomēr liktenīga cīņā par rezultātu bija atkārota tehniskā liksta.

Olivers Jēkabs Skrapcis Beļģijā svētdien noslēdza dalību “Keizer de Juniores” divu dienu sacensībās. Pirmajā posmā mūsu sportists pēc riepas defekta finišēja 80. vietā 117 riteņbraucēju konkurencē (+00:06:48). Individuālajā braucienā, kura garums bija seši kilometri, Olivers sasniedza 83. laiku (+00:00:48). Noslēdzošajā etapā mūsu sportists finišēja vadošajā grupā un ierindojās 42. pozīcijā. Tūri pabeidza 73 riteņbraucēji.