Rožlapa sasniedz 21. labāko laiku EČ solo braucienā

Trešdien Nīderlandē ar individuālā brauciena sacensībām sācies UEC Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Dāmu elites sacensībās Latvijas čempione Dana Rožlapa sasniedza 21. labāko laiku. Uzvarēja šveiciete Marlēna Roisere.

Eiropas čempionāta pirmajā dienā Drentes reģionā norisinājās individuālā brauciena sacensības visām grupām. Sacensību trases bija ļoti ātras, vidējiem ātrumiem krietni sniedzoties pāri 50 kilometriem stundām. Latviju pirmajā dienā pārstāvēja trīs braucēji.

Dāmu elitē Dana Rožlapa 29,8 kilometru garajā trasē finišēja pēc 37 minūtēm un 43 sekundēm, kas deva 21. vietu 30 dalībnieču konkurencē. Mūsu sportistes vidējais ātrums trasē bija 47,5 kilometri stundā. Uzvarēja slavenā šveiciete Marlēna Roisere (00:35:53). Otrajā vietā britu sportiste Anna Hendersona (+00:00:43), kamēr TOP3 noslēdza austriete Kristīna Šveinberga (+00:00:44).

Junioru puišu sacensībās Olivers Jēkabs Skrapcis 19,8 kilometru garajā distancē finišēja pēc 25 minūtēm un 52 sekundēm. Tas 60 riteņbraucēju konkurencē deva 55. vietu. Uzvarētājam Albertam Filipsenam mūsu braucējs zaudēja 3 minūtes un 4 sekundes. Otrā vieta norvēģim Jorgenam Nordhāgenam (+00:00:47), bet TOP3 noslēdza Sente Sentjens no Beļģijas (+00:00:49).

U23 dāmu grupā Kitija Siltumēna 19,8 kilometrus veica pēc 28 minūtēm un 47 sekundēm, ierindojoties 34. vietā 35 dalībnieču konkurencē. Uzvarēja britu sportiste Zoē Bakšteda.