Bogdanovičs pēc pirmā posma ieņem piekto vietu Hainanas tūrē

Ceturtdien Ķīnā ar 92,6 kilometru garu pirmo posmo sācies UCI Pro kategorijas daudzdienu velobrauciens “Tour of Hainan”. No diviem Latvijas sportistiem visaugstāk finišēja Māris Bogdanovičs, kurš ieņēma 27. vietu. Pateicoties gūtajām bonusa sekundēm starpfinišos, kopvērtējumā Māris ieņem augsto piekto vietu.

Hainanas tūre vēsturiski Latvijas sportistiem bijusi ļoti veiksmīga. 2015. gadā 5. vietu kopvērtējumā izcīnīja Krists Neilands, kamēr divus gadus vēlāk Emīls Liepiņš spēja izcīnīt kopvērtējuma 3. vietu. Šogad velobraucienā “Hengxiang” komandas sastāvā startē divi mūsu braucēji – Māris Bogdanovičs un Andris Vosekalns.

Pirmajā no pieciem etapiem riteņbraucēji veica 92,6 kilometru garu līdzenuma etapu. Uzvarētājs izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Vēl pirms tam ar aktivitāti izcēlās Māris Bogdanovičs, kurš nopelnīja divas bonusa sekundes starpfinišā. Pats finišs Mārim, kuram cīņā par pozīciju palīdzēja Andris Vosekalns, gan neizdevās kā plānots.

Viņš finišēja 27. vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājs Džordžs Džeksons no “Bolton” vienības. Otrais posmā palika itālietis Nikolass Dalla Valle no “Corratec – Selle Italia”, kamēr TOP3 noslēdza vācietis Lukass Karstensens (“Roojai Online Insurance”). Uzvarētāja laiks distancē – 2 stundas 1 minūte un 38 sekundes.

Andris Vosekalns paveica lielisku darbu komandas labā, pats finišējot 126. vietā, 58 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā līderis ir Džeksons, kamēr Māris Bogdanovičs ieņem augsto piekto vietu, 8 sekundes aiz līdera. Tūre turpināsies piektdien ar 215 kilometru garo otro posmu.