Noskaidroti Latvijas jaunatnes kausa šosejā kopvērtējuma uzvarētāji + Pilnie rezultāti

Latvijas jaunatnes kausa šosejas riteņbraukšanā sezonas kopvērtējumā noskaidroti uzvarētāji septiņās vecuma grupās. Jauniešu U16 grupā triumfējis Helvijs Kancers, kamēr U14 zēnu grupā nepārspēts izrādījās “RRS” braucējs Valts Skujiņš. Sezonas kopvērtējuma apbalvošana norisināsies tradicionālajās VFS sacensībās. Foto: Agnis Melderis.

Latvijas jaunatnes kausa sezonā tika iekļauti seši posmi, kas norisinājās Dobelē (2 posmi), Kuldīgā (2 posmi), Smiltenē un Siguldā. No plānotā kalendāra izkrita Ķekavas posms. Kopumā jaunatnes kausā septiņās vecuma grupās piedalījās 218 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Vislielākā konkurence bija U16 grupā puišiem , kur vismaz vienā posmā startēja 71 riteņbraucējs.

U16 grupā par sezonas kopvērtējuma čempionu kļuva Helvijs Kancers (“RRS/ MSĢ”). Latvijas čempions grupas braucienā nopelnīja 77 punktus. Helvijam otrās vietas Dobeles grupas braucienā un Baukša kritērijā. Otro vietu izcīnīja Gustavs Gidrēvičs no “Goldingen CA/ Kuldīgas NSS” (65 punkti).  Gustavam sekmīgs sezonas noslēgums.

Pēdējos divos posmos viņš izcīnīja trešo un otro vietu. Trijnieku noslēdza Kancera komandas biedrs Toms Strēlis. Jaunmārupietis Gustavam piekāpās tikai par vienu punktu. Uzvaru Toms guva Baukša kritērijā. TOP6 iekļuva arī Uvis Zvirbulis “Goldingen CA/ Kuldīgas NSS/ MSĢ”, Rons Roonī (Igaunija) un Georgs Tjumins (“MSĢ/ RRS”).

U14 zēnu grupā sezonas ietvarā piedalījās 63 riteņbraucēji. Čempiona titulu izcīnīja “RRS” riteņbraucējs Valts Skujiņš, kurš iekrāja 86 punktus. Valtam piecās sacensībās trīs otrās vietas, viena uzvara un viena otrā vieta. Otro vietu izcīnīja Rūdolfs Šulcs no “Goldingen CA/ Kuldīgas NSS/ MSĢ”, tiekot pie 82 punktiem.

Rūdolfs uzvarēja Dobeles ITT braucienā un Smiltenes kausa kopvērtējumā, bet trešās vietas izcīnīja Baukša piemiņas kausa grupas un kritērija braucienos. TOP3 noslēdza Ķekavas novada sporta skolas riteņbraucējs Kristers Bruno Štrauhmanis (73 punkti).  Kristers uzvarēja Dobeles grupas braucienā, kā arī bija otrais Baukša grupas braucienā un MSĢ kausā kalnā braukšanā. TOP6 iekļuva arī Latvijas čempions Ričards Hansons (“RRS/ MSĢ”, Lūkass Sitņiks (“Goldingen CA/ Kuldīgas NSS”) un Jaroslavs Markovels (Lietuva).

U12 zēnu grupā triumfēja “RRS” sportists Everts Buliņš (72 punkti). Viņam uzvaras gūtas Dobeles ITT braucienā un  Baukša kritērijā. “Smiltenes kausā” Evertam otrā vieta, bet kalnā braukšanā viņš izcīnīja trešo pozīciju. Otro vietu kopvērtējumā guva Oskars Pauls Štrauhmanis (“Ķekavas NSS”), kuram 53 punkti. Oskars izcīnīja uzvaras gan Smiltenes kausā, gan kalnā braukšanas čempionātā. Labāko trijnieku noslēdza jaunais dobelnieks Eduards Eihmanis (Dobeles sporta skola), kuram 45 punkti.

Meitenēm U18 grupā 24 dalībnieču konkurencē uzvarēja lietuviete Laurina Valiukevičiute (49 punkti). Otrajā vietā sekoja Beāte Bula (Dobeles sporta skola), kura svinēja uzvaru kalnā braukšanā, nopelnot 41 punktu. Top3 noslēdza Skaiste Mikašauskaite no “Šiale” (40 punkti).

U16 meiteņu grupā 21 sportistes konkurencē uzvarēja “RRS” pārstāve Līva Šlosberga (71 punkts). Līvas komandas biedrene Katrīna Amanda Kozlovska ieguva otro vietu (63 punkti), kamēr trešo vietu ieguva Monika Liutinskaite no Lietuvas (59 punkti).

U14 meiteņu grupā pārliecinoši uzvarēja Latvijas čempione Kate Skujiņa, nopelnot 95 punktus. Otro vietu izcīnīja Ieva Jurēviča (69 punkti), kamēr labāko trijnieku noslēdza vēl viena “RRS” pārstāve Karlīne Kārkliņa (64 punkti).

U12 meiteņu grupā par jaunatnes kausa ieguvēju kļuva Šarlote Kļumele no “RRS”, kuras kontā 67 punkti. Katrīne Hansone (54 punkti) ieņēma otro vietu, kamēr Nonna Vlasenko trešā pozīcija (46 punkti).

Komandu vērtējumā U16 grupā uzvarēja “MSĢ/ RRS” (256) . Sekoja “Goldingen CA/ Kuldīgas NSS” (177)  un igauņu “CFC” (124). U14 komandu vērtējumā pirmā vieta “Goldingen CA/ Kuldīgas NSS” (201), otrie “RRS” (199), trešie Ķekavas NSS (117).