Rožlapa izcīna augsto astoto vietu “Chorno des Nations”; Neilands sezonu noslēdz Itālijā

Sezonas noslēdzošos startus svētdien aizvadīja divi Latvijas šosejas riteņbraucēji. Dana Rožlapa Francijā ļoti spēcīgā konkurencē izcīnīja astoto vietu UCI 1. kategorijas individuālā brauciena sacensībās “Chorno des Nations”. Tikmēr Krists Neilands Itālijā finišēja 41. vietā “Veneto” klasikā.

Dana Rožlapa “Chorno des Nations” startēja ceturto reizi karjerā. Līdz šim augstvērtīgākais bija pirms diviem gadiem sasniegtais rezultāts, kad Dana izcīnīja septīto vietu. Pērn viņai astotā pozīcija, bet debijas reizē, 2015. gadā, no Talsiem nākusī riteņbraucēja guva 18. vietu.

Šogad dāmu elitē startēja 32 sportistes, veicot 27,23 kilometru garu distanci. Trase bija kāpumiem bagātīga. Starts bija pret kalnu, kura garums bija virs diviem kilometriem. . Tam sekoja vēl virkne ap 30 – 60 sekundēm garu pauguru. Tehniskākās daļas bija ciematiņos, kur ceļi šaurāki, ar līkumiem un pagriezieniem. Savu faktoru dinamiskajā trasē deva arī spēcīgais vējš.

Dana Rožlapa aizvadīja savas sezonas augstvērtīgākās sacensībās. Tika uzlaboti pērn šeit sasniegtie jaudas dati, arī tehniski ar trasi latviete tika labi. Distancē trenera Jāņa Mūsiņa audzēkne pavadīja 37 minūtes un 28 sekundes. Vidējais ātrums – 43,67 kilometri stundā.

Tas ļāva izcīnīt astoto vietu. Uzvarētājai, olimpiskajai čempionei Annai Kīzenhoferai no Austrijas grupas braucienā, Dana zaudēja vien 1 minūti un 5 sekundes. Otro vietu izcīnīja vēl viena austriete Kristīne Šveinbergera (+00:00:01), bet trijnieku noslēdza Ukraina izlases līdere Valērija Kononenko (+00:00:19).

Dana Rožlapa par izcīnīto astoto vietu nopelnīja 30 UCI pasaules ranga punktus.

Krists Neilands sezonu svētdien noslēdza Itālijā, startējot 196 kilometru garajā “Veneto” klasikā. Sacensību trase bija daudziem kāpumiem bagātīga, vedot pa vairākiem dažādiem apļiem. Beigu daļā iegūto pārsvaru, līdz uzvarai noveda pazīstamais itālietis Davids Formolo no “UAE Team Emirates”). Viņš trasē pavadīja 4 stundas 30 minūtes un 9 sekundes.

Otro vietu ieguva talantīgais šveicietis un Formolo komanas biedrs Marks Hiršī (+00:00:14), kamēr TOP3 noslēdza Filippo Zanna (“Team Jayco AlUala”), finišējot 16 sekundes aiz uzvarētāja.  Krists Neilands finišēja 41. vietā, 5 minūtes un 6 sekundes aiz uzvarētāja.