Skujiņš, Neilands, Liepiņš un Karbonāri iepriecina jaunatnes kausa uzvarētājus

Sestdien Murjāņos aizvadīta Latvijas jaunatnes kausa šosejas riteņbraukšanā apbalvošana. Turpinot pērn uzsākto tradīciju, uzvarētājiem četrās grupās tika pasniegti Latvijas profesionālo riteņbraucēju – Toma Skujiņa, Krista Neilanda, Emīla Liepiņa un Anastasijas Karbonāri – sarūpētie kausi.

Latvijas jaunatnes kausa 2023. gada sezonā tika iekļauti septiņi posmi, kas norisinājās – Dobelē, Kuldīgā, Smiltenē un Siguldā. Bez šīm sacensībām jaunie sportisti varēja sacensties piecās atsevišķās sacensībās, kas risinājās Biķernieku trasē, Rīgā. Vairāki no posmiem bija arī Baltijas kauss, tādējādi piesaistot dalībniekus no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas.

Notikušajā apbalvošanas ceremonijā četrās vecuma grupās uzvarētāju kausus sarūpēja Latvijas profesionālie šosejas riteņbraucēji. Uz federācijas aicinājumu atsaucās – Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš un Anastasija Karbonāri.

Skujiņa U16 jauniešu grupā 71 dalībnieka konkurencē par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju kļuva – “MSĢ/ RRS” pārstāvis Helvijs Kancera (77 punkti). Otrajā vietā debijas sezonā ierindojās talantīgais “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA” pārstāvis Gustavs Gidrēvičs (65 punkti), kamēr TOP3 noslēdza Kancera komandas biedrs Toms Strēlis (64 punkti).

Neilanda U14 grupā par čempionu kļuva Valts Skujiņš. “RRS” sportists bija labākais 63 sportistu konkurencē. Viņa kontā 86 punkti. Otro vietu izcīnīja “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA/ MSĢ” pārstāvis Rūdolfs Šulcs (82 punkti), kamēr TOP3 noslēdza Ķekavas NSS pātstāvis Kristers Bruno Štrauhmanis (73 punkti).

Liepiņa U12 grupā jaunākajiem zēniem uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Everts Buliņš (“RRS”), kurš nopelnīja 72 punktus. Otrajā vietā sekoja Ķekavas NSS pārstāvis Oskars Pauls Štrauhmanis (53 punkti), kamēr labāko trijnieku noslēdza dobelnieks Eduards Eihmanis (45 punkti).

Karbonāri U16 meiteņu grupā par uzvarētāju 21 dalībnieces konkurencē kļuva Līva Šlosberga no “RRS” (71 punkts). Otrā vieta viņas komandas biedrenei Katrīnai Amandai Kozlovskai (63 punkti), bet trijnieku noslēdza lietuviete Monika Liutinskaite (59 punkti).

Pie kausiem tika arī U12 meiteņu grupa, kurā uzvarēja Šarlote Kļumele no RRS, U14 grupa, tajā uzvarot Katei Ketrīnai Skujiņai (“RRS”) un U18 grupa, uzvaru izcīnot lietuvietei Laurinai Valiukevičiutei.