Belohvoščiks izcīna otro vietu Spānijas kausa sacensībās

Latvijas U23 izlases un “Monaco” komandas riteņbraucējs Kristiāns Belohvoščiks sestdien Spānijā izcīnīja otro vietu “Trofeu Joan Escolà” velobraucienā. Mārtiņš Pluto tikmēr Nīderlandē finišēja 20. vietā “Ster van Zwolle” velobraucienā.

Trešo sezonu pēc kārtas Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucējs Kristiāns Belohvoščiks pārstāv “Monaco” vienību. Tās sastāvā rīdiznieks startē gan UCI, gan nacionālā mēroga velobraucienos pamatā Itālijā, Spānijā un Francijā. Šīs nedēļas nogalē viņam aizvadīti divi starti Spānijas kausā.

Sestdien Kristiāns ņēma dalību 116 kilometru garajā “Trofeu Joan Escolà” velobraucienā. Distances profils bija ļoti prasīgs, braucējus sadalot mazās grupiņās. Belohvoščiks cīnījās ļoti atzīstami un 74 dalībnieku konkurencē izcīnīja otro vietu, pirmo reizi šosezon kāpjot uz goda pjedestāla. Uzvarēja neitrālais atlēts Ivans Smirnovs, kuram latviešu riteņbraucējs zaudēja 37 sekundes. Trešo vietu ieguva spānis Tomass Miraless, kurš finišēja 2 sekundes aiz Kristiāna.

Sacensībās startēja arī nesen kā Latvijas pārstāvniecību ieguvušais Maksimuss Andersons. Iepriekš viņā pārstāvēja ASV, ar ļoti sekmīgiem rezultātiem izceļoties tieši kritērija braucienos. Andersonam, tāpat kā Belohvoščikam, šis ir noslēdzošais gads U23 grupā. Viņš uzsācis arī sadarbību ar Latvijas riteņbraukšanas treneri Māri Bogdanoviču, iepriekš trenējoties Tomam Flakša vadībā. “Trofeu Joan Escolà” viņš finišēja 30. vietā, 5 minūtes un 37 sekundes aiz uzvarētāja.

Svētdien izteikti ziemīgos laika apstākļos abi mūsu sportisti startēja “Campionat de Sabadell” velobraucienā. Kāpumos trases malā vēl bija gana daudz sniega. Otro dienu pēc kārtas uzvarēja Smirmovs. Tikmēr Belohvoščiks bija viens no 45 finišējušajiem. Viņam 24. vieta (+00:08:05). Sekundei vēlāk finišēja Andersons, kuram 34. pozīcija.

Nīderlandē notiekošajā “Ster van Zwolle” velobraucienā jauno sezonu iesāka divi citi Latvijas izlases riteņbraucēji – Mārtiņš Pluto (“Beat Cycling club”) un Alekss Krasts (“Voltas Tartu 2024”).

Sportisti veica 183,2 kilometrus bez lieliem kāpumiem. Protams, kā Nīderlandē pieņemts, nozīmīgs bija vēja faktors. Cīņā par uzvaru izšķirošs izrādījās dāņu sportista Niklasa Pedersena solo uzbrukums. Viņš pārliecinoši triumfēja, tuvāko sekotāju Simonu Dehairsu no “Alpecin Deceunick” attīstības komandas apsteidzot par 43 sekundēm.

Mārtiņš Pluto finišēja 20. vietā (+00:02:07). Tikmēr Alekss Krasts ieņēma 50. pozīciju (+00:03:26). Finišēja vien 62 no 170 dalībniekiem, kuri izgāja uz starta.