Neilands izcīna respektablo 21. vietu prestižā “Tirreno – Adriatico” kopvērtējumā

Svētdien ar Toma Skujiņa komandas biedra Džonotana Milana uzvaru Itālijā noslēdzies prestižais UCI pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Tirreno – Adriatico”. Tūres kopvērtējumā uzvarēja dānis Jonass Vingegords, bet no abiem Latvijas riteņbraucējiem Krists Neilands izcīnīja respektablo 21. pozīciju, kamēr Tomam Skujiņam 45. pozīcija.

Noslēdzošajā posmā riteņbraucēji veica 154 kilometru garu noslēdzošo posmu. Tā sākuma daļā tika pievarēti vairāki kāpumi, vēlāk braucējiem nobraucot līdz Adrijas jūrai, kur tika veikti vairāki apļi pa San Benedetto del Tronto pilsētas ielām.

Pēc atrāviena palaišanas, iniciatīvu grupas priekšā uzņēmās vadošās sprinteru komandas. Viņu vidū arī “Lidl – Trek” ar mūsu Tomu Skujiņu sastāvā. Toms piedalījās gan atrāviena kontrolēšanā un vēlāk ķeršanā, gan arī paveica lielisku darbu, lai labā pozīcijā pēdējos 15 kilometros atrastos komandas vadošais sprinteris Džonatans Milans. Savas vienības sprinteriem maksimāli palīdzēt centās arī Krists Neilands.

Pēdējie kilometri, kad atrāvieni tika likvidēti, bija tehniski, līkumiem un pagriezieniem bagāti. Pašās beigās iniciatīvu uzņēmās norvēģu “Uno – X Mobility” komanda, kuras rindās bija arī veterāns Aleksanders Kristofs.

Viņa komandas biedrs uzbruka sākoties pēdējam kilometram. Viņam sekoja Milans, kurš nedaudz pagaidīja savu palīgu. Jau pēc lieliska “leed out” Džonotans pēdējos metros demonstrēja izcilu ātrumu un nedeva daudz cerību sīvākajam konkurentam Jasperam Filipsenam. Skujiņa komandas biedrs izcīnīja uzvaru, uzreiz aiz muguras atstājot Aleksanderu Kristofu un Dāvidu Čimolaju (“Movistar”). Lielās grupas finiša laiks: 3 stundas 15 minūtes un 51 sekunde.

Krists Neilands noslēdzošajā posmā finišēja 58. vietā, kamēr Toms Skujiņš ierindojās 64 pozīcijā. Abiem grupas laiks.

Tūres kopvērtējumā uzvarēja dānis Jaonass Vingegords (“Visma Lease Bike”), kurš tuvāko sekotāju Huanu Ajuso no “UAE Team Emirates” apsteidzot par 1 minūti un 24 sekundēm.

Krists Neilands, pirmo reizi šosezon izmēģinot cīņu par kopvērtējumu un sasniedza solīdo 21 vietu. Uzvarētājam kuldīdznieks zaudēja 6 minūtes un 32 sekundes. Toms Skujiņš tūri noslēdza 45. pozīcijā. Krists nopelnīja 20 UCI pasaules ranga punktus, bet Tomam 10 punkti.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044