Krasts uzsācis Taivānas tūri; Skrapcim 47. vieta “Noekere Koerse” klasikā

“Voltas – Tartu 2024 by CCN” komandas Latvijas šosejas riteņbraucējs Alekss Krats pirmdien finišēja 37. vietā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena  - “Tour of Taiwan” otrajā posmā. Tikmēr Olivers Jēkabs Skrapcis (“Cannibal - Victorious U19 Development Team”) pēc kritiena pēdējā kilometrā ierindojās 47. vietā prestižajā “Noekere Koerse” junioru klasikā.

Pēc sezonas starta Nīderlandē, Alekss Krasts ar komandas biedriem no Igaunijas komandas “Voltas – Tartu 2024 by CCN” devies uz Āziju, kur jau aizvadīti pirmie divi posmi Taivānas tūrē (UCI 2.1 kategorija). Sacensībās startē UCI Pro un kontinentālā līmeņa komandas gan no Āzijas, gan Austrālijas un Eiropas.

Pirmajā posmā, riteņbraucējiem veicot 83 kilometru garu distanci pa Taipejas pilsētā izveidoto apli, nopietnu atrāvienu netika pieļauti. Ļoti dinamiskās sacensībās viss izšķīrās lielās grupas finiša spurtā, kur ātrākais izrādījās Krista Neilanda komandas biedrs Itamars Einhorns (“Israel Premier Tech”). Visaugstāk no Krasta komandas biedriem finišēja lietuvietis Žigmantas Matuzevičius, kuram 20. vieta.  Alekss ierindojās 39. vietā (+00:00:00).

Otrajā posmā jau tika veikts krietni nopietnāks pārbaudījums. 115 kilometru gara distance ar finišu 8 kilometru garā kāpumā. Pēdējā kalna daļa bija ar vidējo stāvuma pakāpi 6,1 procents.

Arī šoreiz uzvarēja “Israel Prermier Tech” riteņbraucējs. Triumfu guva brits Masons Hollijmens (02:46:54), kurš tuvāko sekotāju Ivanu Kobo no Spānijas apsteidza par 1 sekundi. Alekss Krasts finišēja visaugstāk no savas vienības, ieņemot 37. vietu (+00:00:50 aiz uzvarētāja).

Kopvērtējumā Krasts ieņem 39. vietu, 1 minūti aiz uzvarētāja. Turpmākie divi posmi parocīgi būs kāpumu cienītājiem, kamēr noslēdzošais piektais posms, ceturtdien būs piemērots sprinteriem.

Jauno sacensību sezonu Beļģijā uzsācis Latvijas junioru izlases riteņbraucējs Jēkabs Olivers Skrapcis, kurš kļuvis par pilnvērtīgu “Bahrain – Victourius” junioru komandas “Cannibal - Victorious U19 Development” vienības braucēju.

Olivers aizvadīja “Danilith Nokere Koerse” velobraucienu (UCI 1.1 kategorija). Sportisti sacentās 127 kilometru garā distancē, kas bija bagātīga bruģa sektoriem un daudziem kāpumiem. Trases pirmā daļa veda pa tehnisku un pauguriem bagātīgu apli, kam sekoja pilsētas apļi. Kā junioru sacīkstēs pieņemts, sportisti brauca ļoti azartiski, brīžiem arī rupji. Tas noveda pie virknes kritieniem un pat kautiņiem.

Skrapča komandai distances laikā nācās atkrist uz otro grupu, tomēr veiksmīgi sastrādājoties, “kanibāļi” aizcīnījās atpakaļ pie līderiem. Pēdējie kilometri bija tehniski. Garam nobraucienam, sekoja īss, bet gana stāvs kāpums. Skrapcis nobraucienā devās ļoti droši, lai sekojošajā kāpumā pacīnītos par vietu TOP20. Mērķi gan izjauca kritiens. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknim virsū uztriecās poļu braucējs. Olivera velosipēdam nokrita ķēde. Tika pazaudēts laiks un arī pozīcijas.

Finišā latvietis iebrauca 47. vietā, 30 sekundes aiz uzvarētāja Sebastiana Grindleja no Lielbritānijas. No 147 startējušajiem finišēja 69 braucēji.