Karbonāri piedzīvo debiju “Parīze – Rubē”; Bogdanovičs TOP6 Ķīnas līgas ievadā

Nedēļas nogalē vairākus startus aizvadījuši Latvijas šosejas riteņbraucēji. Dāmu “Parīze – Rubē” godam pievarēja valsts čempione Anastasija Karbonāri, kura finišēja 97. vietā. Tikmēr Ķīnas līgas ievadā sesto vietu izcīnīja Latvijas šosejas riteņbraukšanas sprinteris Māris Bogdanovičs.

Kamēr mūsu trīs vadošie elites vīru riteņbraucēji – Toms Skujiņš, Krists Neilands un Emīls Liepiņš – nedēļas nogalē sacensībās nepiedalījās, bet gan cītīgi gatavojās turpmākajiem startiem, virkne citu latviešu ņēma dalību gan UCI, gan nacionālā mēroga velobraucienos.

Nedēļas nogalē centrālais notikums neapšaubāmi bija “Parīze – Rubē” velobrauciens. Dāmu sacensībās debitēja Latvijas čempione Anastasija Karbonāri. Sportistes veica 148,5 kilometru garu distanci ar 18 dažādas grūtības pakāpes bruģa sektoriem. Finišs, tāpat kā vīriem, notika Rubē āra velotrekā.

Aizraujošajā sacīkstē, kas iztika bez lietus un līdz ar to slapju bruģa segumu, uzvarētājas liktenis izšķīrās vien velotrekā. Pasaules čempione Lote Kopekī apliecināja savu favorītes statusu un izcīnīja spraigu uzvaru. Otrajā vietā ierindojās Toma Skujiņa komandas biedrene no Lidl – Trek” Eliza Balzāmo. Līderes trasē pavadīja 3 stundas 47 minūtes un 13 sekundes.

Anastasija Karbonāri cīnījās līdz galam, finišu sasniedzot 97. vietā. Uzvarētājai mūsu sportiste piekāpās par 17 minūtēm un 53 sekundēm. Startēja 140 riteņbraucējas.

Māris Bogdanovičs (“Hengxiang Cycling team”) svētdien aizvadīja Āzijā ļoti populārās Ķīnas līgas sacensību 1. posmu – “Shitai Stage”. Riteņbraucēji mērojās spēkiem 174,5 kilometru garajā distancē. Trases laikā solo uzbrukumā devās austrālietis Lukss Mudvidžs, kurš arī pārliecinoši izcīnīja uzvaru. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 56 minūtes un 15 sekundes.

Sekotāju grupa finišēja 32 sekundes vēlāk. Tās galvgalī arī Māris Bogdanovičs. Dobeles riteņbraukšanas skolas audzēknis izšķirošo sprintu sāka nedaudz par vēlu, lai apsteigtu vairākus priekšā esošos. Finišu viņš sasniedza cienījamajā sestajā vietā, apliecinot savas vienības līdera statusu.

Polijā jauno sacensību sezonu iesāka divi Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucēji – Kārlis Klismets un Ģirts Harkins. Abi šosezon pārstāv Lietuvas UCI kontinentālā līmeņa komandu “Energus Cycling team”.

Mūsu sportisti startēja Polijas Nacionālā kausa velobraucienā, kurā startēja 125 dalībnieki. 143 kilometru garajā distancē pirmie 80 kilometri pagāja ļoti aktīvā tempā sānu pavējā. Turpinājumā sekoja pilsēta apļi ar 1,5 kilometru garu kāpumu katrā no apļiem. Atslēgas moments bija betona gabalu segums, kas ļoti sliktā stāvoklī. Tas grupu izstiepa.

No mūsu braucējiem pašā priekšā tobrīd atradās Ģirts Harkins. Turpinājumā spēki, lai dienu izdzīvotu ar vadošajiem braucējiem, Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknim bija galā. Viņu apsteidza otrs mūsu sportists Kārlis Klismets. Finišā abiem attiecīgi 19. (+00:02:30) un 52. vieta (+00:05:08).