Lapiņš izcīna piekto vietu “Tartu maratonā”; Vēvers un Kalverša-Ķeņģe triumfē vecuma grupās

Svētdien ļoti karstos laika apstākļos aizvadītas slavenās Baltijas valstu šosejas riteņbraukšanas sacensības – “Tartu Rataralli”. 126 kilometru garajā distancē absolūtajā ieskaitē labākais no latviešiem bija kuldīdznieks Gusts Lapiņš, kuram piektā vieta. Raivis Ritums izrādījās labākais M35 - 39 grupā, Ģirts Vēvers tikmēr uzvarēja M50 -54 grupā,  kamēr Zane Kalverša-Ķenģe  to paveica dāmu 40 -44  grupā. Vairis Krauklis un  Jānis Bruzinskis kāpa uz goda pjedestāla veterānu grupās.

Trešo gadu pēc kārtas šīs sacensības bija iekļautas arī UCI Granfondo kalendārā, dodot iespēju amatieru klašu braucējiem kvalificēties uz Pasaules čempionātu. Startēja vairāk nekā 1500 braukt gribētāju, tostarp kupls pulks Latvijas riteņbraucēju. 126 kilometru garā trase veda Otepes virzienā. Distancē kopumā tika pievarēti vairāk nekā 800 augstuma metru. Sacensību laikā braucējus no lielā karstuma atveldzēja pērkona negaiss ar spēcīgu lietu.

Pirmie trasē devās sporta grupas braucēji. Par uzvaru līdz pat beigām sacentās arī divi Latvijas riteņbraucēji – Gusts Lapiņš un Māris Bogdanovičs. Finišā Gusts iebrauca piektajā vietā, bet Māris bija devītais. Uzvarēja mājinieks Mihkels Raims. Igauņi vikings trasē pavadīja 2 stundas 39 sekundes un 28 sekundes. Lapiņš viņam zaudēja 6, bet Bogdanovičs 16 sekundes. Kristiāns Belohvoščiks tikmēr guva 13. vietu (+00:02:04).

M30 – 35 grupā  uzvaru izcīnīja Raivis Ritums (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), kurš bija labākais  161 dalībnieka konkurencē.  TOP10  iekļuva arī  Jānis Rubiks no “Dako Ziemeļvidzeme” . 198 riteņbraucēju konkurencē astoto vietu M40 – 44 grupā izcīnīja Jānis Vanags.

190 sportistu konkurencē uzvaru M50 – 54 grupā izcīnīt izdevās “Goldingen CT” riteņbraucējam un Baltijas čempionam Ģirtam Vēveram. Jaudīgais kuldīdznieks finišēja pēc 3 stundām 1 minūtes un 32 sekundēm. Tuvākais sekotājs Henno Pū no Igaunijas tika apsteigts par 2 sekundēm.

Sekmīgs starts arī Latvijas M65 – 69 grupas sportistiem. Jānis Bruzinskis no “Goldingen CT” spēja izcīnīt trešo vietu, kamēr Uldim Rutkam 16 sportistu konkurencē piektā vieta. Jāizceļ arī smiltenieša Vaira Kraukļa izcīnītā otrā vieta M70  74 grupā. Dāmām W35 – 39 grupā Lelde Ardava 30 dalībnieču konkurencē izcīnīja astoto vietu. Uzvaru W40 – 44 grupā spēja iegūt “Latvian Cycling girls” pārstāve Zane Kalverša-Ķeņģe, tāpat kā Vēvers nopelnot UCI kreklu un izpildot kvalifikāciju uz Pasaules čempionātu.