BČ šosejas riteņbraukšanā otrajā dienā Belohvoščiks izcīna bronzu U23 grupā

Ceturtdien Igaunijas pilsētā Virū turpinājās Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā sacensības. U23 vecuma grupā vīriem labākais no Latvijas riteņbraucējiem bija Kristiāns Belohvoščiks, kurš izcīnīja bronzas medaļu. Tikmēr junioru puišu sacensībās Oliveram Jēkabam Skrapcim piektā pozīcija. Abi kļuva par divkārtējiem Latvijas čempioniem.

Otrajā sacensību dienā Baltijas čempionāts pārcēlās uz Virū pilsētu. Par medaļām sacentās U23 vīru un junioru puišu kategoriju sportisti. Abas vecuma grupas no Virū devās Pilvas virzienā, kur tika veikti attiecīgi pieci un četri 20 kilometrus gari apļi, kam sekoja ap 20 kilometrus garš ceļš atpakaļ uz Virū. Finišs atradās uz bruģēta seguma ceļa uzreiz pēc neliela kāpuma.

U23 vecuma grupas sportisti mērojās spēkiem 140,2 kilometru garajā distancē. Uz starta izgāja 46 sportisti. Galvenā favorīta lomā atradās “Tudor” attīstības komandas riteņbraucējs Aivaras Mikutis, kurš nupat noslēdza dalību U23 “Giro d’Italia” velobraucienā. Sacensības iesākās negaidīti spraigi. Jau no otrā kilometra tempu sānu pretvējā kāpināja igauņu komanda “Voltas Tartu 2024 by CCN”, kas arī izveidoja izšķirošo atrāvienu. Desmit braucēju vidū, kas atradās priekšā no Latvijas riteņbraucējiem brauca Kristiāns Belohvoščks (“Monaco”), Kārlis Valters Grundulis (“RRS/ ZZK AP Print”) un Gusts Lapiņš (“Voltas Tartu 2024 by CCN”). Līderi lieliski sastrādājās, nedodot sekotāju grupai mazākās cerības sevi panākt.

Beigu apļos līderi sāka kāpināt tempu. Vispirms no vadošās grupas atkrita Kārlis Valters Grundulis. Turpinājumā dalījās arī pārējie. Priekšā palika četri riteņbraucēji, starp kuriem no latviešiem bija Kristiāns Belohvoščiks. Īsi pirms finiša solo uzbrukumu veica mājinieks Laurī Tams, kurš arī kļuva par Baltijas čempionu. Trasē Tartu komandas braucējs pavadīja 3 stundas 1 minūti un 8 sekundes. Cīņā par otro vietu ātrākais bija lietuvietis Žigmantas Matuzēvičius, bet TOP3 noslēdza un bronzas medaļu ieguva Kristiāns Belohvoščiks (+00:00:12).

Kristiānam Latvijas čempionāta zelta medaļa. Otro vietu mūsu čempionātā izcīnīja Gusts Lapiņš, kuram absolūtajā ieskaitē septītā vieta (+00:01:54). Tikmēr bronzas medaļu izcīnīt izdevās Kārlim Valteram Grundulim (+00:08:18), kurš absolūtajā ieskaitē noslēdza labāko desmitnieku.

Juniori sacentās 118,4 kilometru garajā distancē. Tās ievadā atrāvienā devās divi Latvijas sportisti – Gustavs Gidrēvičs (“Kuldīgas NSS/ Goldingen CA”) un Krišjānis Lejiņš (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree Dobeles sporta skola”). Otrajā aplī abus panāca sekotāju grupiņa ar Oliveru Jēkabu Skrapci un Uvi Zvirbuli tajā. Turpinājumā Mārtiņa Trautmaņa audzēknis Skrapcis kopā ar diviem vadošajiem Lietuvas junioriem ilgu daļu distances atradās visiem priekšā.

Noslēdzošajā trijotnei uzbruka seši spēcīgi igauņu riteņbraucēji. Atlikušajā trases daļā par uzvaru cīnīties spēja seši braucēji, kuri kopā arī atbrauca līdz finiša taisnei. Jau pirms tam Skrapcis centās uzbrukt. Arī finiša spurtu viņš sāka laicīgi, tomēr spēka līdz galam nepietika. Mūsu sportists finišēja piektajā vietā. Uzvarēja igauņu vadošais sprinteris Rons Roonī, kurš distancē pavadīja 2 stundas 48 minūtes un 46 sekundes. Otrā vieta lietuvietim Nikolasam Klimavičiusam, bet TOP3 noslēdza Olivers Matiks.

Latvijas čempionātā zelts Jēkabam Oliveram Skrapcim (“MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS”). Otro vietu pārliecinoši izcīnīja (“RK Liepāja/ MSĢ”) sportists Markuss Lagzdiņš, kamēr TOP3 noslēdza Klāvs Milčs. Abi Skrapcim zaudēja attiecīgi 2 minūtes 9 sekundes un 5 minūtes 16 sekundes.

Rīt čempionāta programmā gaidāmas divas sacensības. Vispirms pulksten 11:45 startēs amatieri vīri M50 – 64 grupās, kam pulksten 15:00 sekos sieviešu elites un amatieru grupas brauciens. Tiešraide dāmu sacensībām būs arī portālā “Sportacentrs.com” un ierakstā “TV 4”.