Jākobsons triumfē Beļģijā; Strādnieks uzvar etapu Tartu daudzdienā, Skrapcim finišs vadošajā grupā UCI startā

Sacensību sēriju Luksemburgā un  Beļģijā noslēguši Latvijas U17 jauniešu šosejas riteņbraukšanas izlases sportisti. Antverpenes pievārtē notikušajās reģionālajās sacensībās 70 sportistu konkurencē latviešiem pilns goda pjedestāls, uzvaru svinot Markam Jākobsonam. Tikmēr uzvaru Tartu daudzdienas posmā jauniešiem izcīnīja “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA” braucējs Haralds Strādnieks, bet Kristers Žukas ieņēma piekto pozīciju kopvērtējumā.

Latvijas U17 jauniešu izlase divu nedēļu garo tūri pa Luksemburgu un Beļģiju svētdien noslēdza ar startu Antverpenes pievārtē notikušajā Flandrijas reģionālajā velobraucienā. Sacensībās startēja 70 sportisti no Beļģijas, Latvijas, Izraēlas, ASV, Īrijas, Dienvidāfrikas, Taivānas un Meksikas. Nopietnāko konkurenci mūsu puišiem solījās izrādīt vairāku vadošo beļģu kluba braucēji, kā arī Īrijas čempions.

Riteņbraucēji sacentās 64 kilometru garajā distancē, kas bija sadalīta deviņos apļos. Pēc otrā apļa visiem pa priekšu spēja aizbraukt četri mūsu valsts riteņbraucēji – Toms Strēlis, Helvijs Kancers, Marks Jākobsons un Georgs Tjumins. Turpinājumā Strēlis atgriezās lielajā grupā, bet pārējā trijotne ar katru apli audzēja savu pārsvaru. Distances beigu daļā starpība pār grupu sasniedza jau 5 minūtes.

Priekšpēdējā aplī solo atrāvienā aizbrauca Jākobsons, kurš iekrāto vadību nosargāja un svinēja savu pirmo uzvaru Beļģijā. Marks brīvi pārvalda vietējo flāmu valodu, jo daļu dzīves pavadījis tieši šajā valstī. Cīņā par otro vietu Kancers pārspēja Tjuminu. Lielā grupa finišēja vairāk nekā 5 minūtes vēlāk. Tās galvgalī Arvīds Logins, izcīnot sesto vietu. Lielisku darbu paveica Toms Strēlis, finišējot grupas vidū, bet finišu pēc piedzīvota kritiena nesasniedza Ričards Hansons.

Dalību tradicionālajā Tartu tūrē noslēguši trenera Viestura Lukševica audzēkņi no “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA”. Četru dienu garajās sacensībās visvairāk iepriecināja skrundinieks Haralds Strādnieks, kurš uzvarēja pirmo etapu. Strādnieks bija ātrākais lielās grupas finiša spurtā  60 kilometru garajā distancē pa apļiem. Turpinājumā jāatzīmē Kristera Žukas paveiktais. Viņš trešajā etapā spēja iekļūt vadošajā atrāvienā un finišēt trešajā vietā. Jāizceļ, ka tūres pašā ievadā Žukas bija otrs ātrākais prologā.

Kopvērtējumā tūrē uzvarēja mājinieks Glens Gregorijs Koivs no “CFC”, kurš tuvāko sekotāju Markusu Aleksanderu Sāru apsteidza par 36 sekundēm. Labākais no kuldīdzniekiem bija Kristers Žukas, kurš izcīnīja piekto vietu (+00:03:49). TOP 10 finišēja arī Haralds Strādnieks, kuram devītā vieta (+00:07:30). Roberts Jurjurs tikmēr bija 16.

Latvijas junioru izlases vadošais braucējs Jēkabs Olivers Skrapcis svētdien Beļģijā startēja UCI kategorijas junioru velobraucienā “Menen Kemmel Menen”. 128,4 kilometru garajā distancē Olivers bija aktīvs un visu laiku spēja būt grupas priekšpusē. Smiltenietis finišu sasniedza lielajā grupā finišējot 40. vietā. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 46 minūtes un 43 sekundes. Uzvarēja beļģis Stens Kraps, kurš finišēja 35 sekundes priekšā peletonam.