Skrapcis izcīna 13. vietu Pasaules Nāciju kausa –  Slovākijas tūres kopvērtējumā

Latvijas junioru izlase noslēgusi dalību trīs dienu garajā Slovākijas tūrē, kas bija viens no Pasaules Nāciju kausa izcīņas posmiem. Kopvērtējumā visaugstāk no latviešiem finišēja Olivers Jēkabs Skrapcis, kurš 123 dalībnieku konkurencē izcīnīja 13. vietu. Skrapcim arī trešā vieta kalnu karaļa vērtējumā. Šajā nedēļā latviešiem priekšā starts Austrijas tūrē.

Ņemot vērā nāciju kausa statusu, Slovākijas tūrē šogad piedalījās virkne Eiropas riteņbraukšanas lielvalstu izlases. Startēja – Francija, Itālija, Slovēnija, Dānija, Čehija, Slovākija, Polija, Austrija Vācija, Igaunija un arī Latvija. Mūsu valsti trenera Gata Smukuļa vadībā pārstāvēja – Olivers Jēkabs Skrapcis, Dāniels Apse, Ralfs Vistiņš (visi “MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS”), Markuss Lagzdiņš (“MSĢ/ RK Liepāja”), kā arī Klāvs Milčs un Filips Lucēvičs (“RRS/ Dobeles dzirnavnieks FeelFree”).

Sacensību laikā tika aizvadīts individuālais brauciens, kam sekoja divi etapi. Atšķirībā no iepriekšējā gada, šogad iztika bez vērā ņemamiem kāpumiem. Solo braucienu no latviešiem visātrāk nobrauca Skrapcis, kurš 11,5 kilometru garo distanci veica pēc 13 minūtēm un 57 sekundēm. Tas ļāva izcīnīt 13. vietu (45 sekundes aiz uzvarētāja, Pasaules junioru ranga līdera Pāvela Šumpika). TOP 100 iekļuva arī Ralfs Vistiņš, kuram 60. vieta (+00:01:35). Pārējie sportisti brauca ar parastajiem šosejas velosipēdiem. Laika limitā pēc tehniskā defekta neiekļāvās Markuss Lagzdiņš, kuram sacensības bija beigušās.

Otrajā posmā sportisti veica 115 kilometru garu distanci ar visai tehnisku finišu. Kalnu starpfinišos sekmīgi sevi apliecināja Jēkabs Olivers Skrapcis. Visnotaļ haotiskā finišā Olivers finišēja 21. vietā, bet Klāvam Milčam 23. pozīcija. 89. bija Dāniels Apse, kamēr Ralfam Vistiņam un Filipam Lucēvičam  attiecīgi 100. un 101. vieta.

Pēdējā posmā šī pati trase tika veikta pretējā virzienā. Līdz finišam lielā grupa turējās kopā, bet pēdējos metros peletonā notika liels kritiens tieši priekšējā daļā. Par laimi mūsu sportisti šeit smagi necieta. Visaugstāk finišēja Skrpacis, kuram 19. vieta. TOP30 noslēdza Filips Lucēvičs, 34. Klāvs Milčs, 36. Dāniels Apse (visi +00:00:00), bet Ralfam Vistiņam 100. pozīcija, 20 minūtes un 32 sekundes aiz uzvarētāja. Uzvarēja Igaunijas riteņbraucējs Jonass Pūraids.

Kopvērtējumā Latvijas izlases riteņbraucējs Skrapcis ieguva 13. vietu, 48 sekundes aiz uzvarētāja Pāvela Šumpika. Oliveram arī trešā vieta kalnu karaļa vērtējumā. 78. vietā ierindojās Klāvs Milčs (+00:02:39), 82. Dāniels Apse (+00:02:59), 83. Filips Lucēvičs (+00:03:04) un 100. Klāvs Vistiņš (+00:22:21).

Latvijas izlase pāris dienas aizvadīs treniņus turpat Slovākijā, lai jau nedēļas otrajā pusē dotos uz startu Austrijas tūrē.