Smiltenieši labākie no Latvijas junioriem Austrijas tūres otrajā posmā

Sestdien ar 116,5 kilometru garu otro posmu kalnainā apvidū Austrijā turpinājās prestižais UCI 1. kategorijas junioru velobrauciens “Rundfahtr”. No Latvijas riteņbraucējiem visaugstāk ierindojās Olivers Jēkabs Skrapcis (“MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS”), kurš finišēja 32. vietā, kamēr Dānielam Apsem 59. pozīcija.

Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases trenera Gata Smukuļa vadībā pēc aizvadītās Slovākijas tūres pārcēlusies uz Austriju, kur aizadīti pirmie divi posmi UCI 1. kategorijas trīs dienu velobraucienā “Rundfahtr”. Sacensības risināsies izteikti kalnainā apvīdu, pulcējot spēcīgu dalībnieku sastāvu gan no valstu izlasēm, gan prestižiem klubiem.

Sacensības iesākās ar 104.8 kilometru garu posmu ar vairākiem kāpumiem, kas gan sprinteriem bija pārvarami. No Latvijas sportistiem trīs riteņbraucēji – Olivers Jēkabs Skrapcis, Klāvs Milčs un Dāniels Apse spēja sekmīgi braukt vadošajā grupā visu distanci. Finišā Oliveram 26. vieta, Klāvs bija 31., bet Dāniels 67. (visi +00:00:49). No atrāviena uzvarēja Vācijas izlases riteņbraucējs Luiss Grups. Markuss Lagzdiņš ieņēma 112. (+00:12:41) Ralfs Vistiņš 113. (+00:12:54). Tikmēr finišu nesasniedza Filips Lucēvičs.

Otrais etaps, kas notika sestdien bija vēl daudz smagāks un kāpumiem bagātāks. Riteņbraucēji veica piecus apļus ar tik pat daudz kalniem, kuru garums pārsniedza desmit kilometrus. Labāko sniegumu no puišiem izdzīvošanas sacīkstē demonstrēja smiltenieši no Murjāņu sporta ģimnāzijas – Olivers Jēkabs Skrapcis un Dāniels Apse. Olivers spraigā cīņā izcīnīja 32. vietu (+00:00:12), bet Dānielam 59. pozīcija (+00:00:25). Uzvarēja nīderlandietis Anko Balifs.

Markusam Lagzdiņam šajā posmā 84. vieta, Klāvam Milčam 85. pozīcija (abi +00:16:27), kamēr Ralfs Vistiņš ierindojās 97. vietā (+00:18:52). Tūri turpina 98 riteņbraucēji.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma Olivers Jēkabs Skrapcis ieņem 33. vietu, kamēr Dānielam Apsem 63. vieta. Sacensības noslēgsies ar 109 kilometru garu un kāpumiem bagātību posmu.