Neilands izceļas ar aktīvu sniegumu, finišējot 36. vietā “Amstel Gold Race”

Ar mājinieka Vouta van Ārta uzvaru svētdien Nīderlandē aizvadīts prestižais pasaules tūres viendienas velobrauciens “Amstel Gold Race”. Krists Neilands, izceļoties ar lielu aktivitāti sacensību gaitā, finišēja 36. vietā, bet Toms Skujiņš ierindojās 86. pozīcijā.

“Amstel Gold race” ir lielākās Nīderlandē notiekošās viendienu sacensības, kas ir arī pirmās no trim lielākajām Ardēnu klasikām. Atšķirībā no bruģa klasikām, Ardēnās bruģis ir ievērojami mazāk, bet tā vietā ļoti daudz stāvi pauguri. Lielākas izredzes par augstu vietu pacīnīties šāda veida sacensībās ir tiem vīriem, kuri sevi sekmīgi spēj apliecināt kāpumiem bagātās distancēs. Klasisko sprinteru izredzes uz augstu vietu gan ir gandrīz neiespējamas.

Šī gada “Amstel Gold race” ir ievērojami atšķirīgs no iepriekšējos gados pieredzētā. Tas vistiešākajā mērā saistīts ar pandēmiju. Distances kopējais garums ir saīsināts no ierastajiem 265 uz 218 kilometriem. Pie tam sacensības risinājās apļos, kas nebija ierasts iepriekš. Pandēmijas ierobežošanai noteikto pasākumu dēļ, trases malā vairs nebija ierasto tūkstošu fanu. Jaunajā distancē no ierastajiem kāpumiem tika saglabāti – Kaubergas, Bemelebergas un Geulhembergeras pauguri.

No Latvijas riteņbraucējiem sacensībās startēja Toms Skujiņš un Krists Neilands. Tomam šī bija jau piektā reize (labākais rezultāts 2019. gadā – 23. vieta), bet Kristam otrā reize (2018. gadā finišs netika sasniegts). Toma pārstāvētās “Trek – Segafredo” vadošie spēki par rezultātu tika plānoti Bauke Mollema un Jaspers Steivens. Tikmēr kā Neilanda “Israel Start – Up Nation” līderis cīņā par rezultātu tika virzīts Maikls Vudss. Kanādietis labi iesāka Basku tūri, tomēr pēc kritiena vienā no posmiem no tālākas cīņas izstājās.

Galvenie “Amstel Gold race” favorīti šim gadam bija – pasaules čempions Žiljēns Alafilips (“Deceuninck – Quick Step”), Vouts van Ārts (“Jumbo – Visma”), Tomass Pidkoks (“Ineos”), Maksimilians Šahmans (“Bora – hansgrohe”), Marks Hiršī (“UAE Team”), Maikls Metjūss (“Bike – Exchange”) un citi.

Dienas atrāvienā iesaistījās desmit braucēji. Viņu vidū arī divi Skujiņa komandas biedri – Žiljēns Bernārs un Edvards Tēnss. Peletonā kontroli uzņēmās “Decuninck – Quick Step”, “Movistar” un “Jumbo – Visma” komandas, kas bēgļu pārsvaru neļāva palielināt virs piecām minūtēm. Kad līdz finišam bija palikuši ap 70 kilometriem aktivizējās lielā grupa, no kuras sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi.

Uzmanības centrā nonāca arī mūsu Krists Neilands. Kuldīdzniekam bija uzdevums sekot atraušanās mēģinājumiem, ko arī viņš sekmīgi darīja. Nepilnus 60 kilometrus pirms finiša Krists un vēl astoņi braucēji, kuru vidū bija tādi zināmi vīri kā – Patriks Konrāds (“Bora – hansgrohe”), Jans Tratniks (“Bahrain – Victorious”). Neilanda grupa vēlāk gan tika panākta, pēc kā sekoja vairāki citi uzbrukumi.

Sākoties pēdējam aplim, tehniska liksta piemeklēja vienu no favorītiem – Primožu Rogliču. Slovēnis no cīņas par augstu vietu izstājās. 16 kilometrus pirms finiša nokomplektējās draudīga sešu braucēju liela līderu grupa ar tādiem vīriem kā – Voutu van Ārtu, Maksimilianu Šahmanu, Maiklu Metjūsu un trim “Ineos” vienības pārstāvjiem – Tomasu Pidkoku, Mihalu Kvjatkovski un Ričardu Karapazu. Drīz vien sikstetu panāca leģendārais Alehandro Valverde.

Pirms noslēdzošā Geulhembergeras kāpuma solo uzbrukumu veica polis Kvjatkovskis, kuru tālāk sekojošajā kāpumā panāca Maksa Šahmana vadītā sekotāju grupiņa. Izšķirošie notikumi sākās 12 kilometrus pirms finiša, kad uz nākamo Pidkoka izrāvienu reaģēt spēja vairs tikai Šahmans un van Ārts. Nokomplektējās trio, kas tā arī palika nenoķerti. Atkal uzmanības centrā nonāca mūsu Krists Neilands, kurš atradās tuvākajā sekotāju grupā un atdeva visus spēkus, lai pietuvotos līderiem.

Kad jau bija visai skaidrs, ka neviens līderus nepanāks, līderu trio sāka taktiskās cīņas. Sekmīgākais finiša spurtā izrādījās van Ārts, kurš tikai pēc fotofiniša noskatīšanās izrādījās pārāks par lielisku sacīksti aizvadošo Pidkokou. Uzvarētājs trasē pavadīja 5 stundas 3 minūtes un 29 sekundes. Trijnieku noslēdza Šahmans. Tuvākā sekotāju grupa finišēja trīs sekundes pēc uzvarētāja. Tās galvgalī Maikls Metjūss.

Krists Neilands, aizvadot ļoti aktīvu sacīksti, finišēja vien astoņas sekundes aiz uzvarētāja un ieņēma 36. vietu. Jāņem vērā, ka Krists paveica lielisku darbu komandas labā, upurējot paša izredzes pacīnīties par vietu sešiniekā. Viņa pārstāvētās vienības līderis Dārlijs Impejs finišēja 21. pozīcijā, 3 sekundes aiz uzvarētāja.

Toms Skujiņš tikmēr finišēja sekotāju grupā, ieņemot 86. vietu. Toma komandas līderis Bauke Mollema nelaikā piedzīvoja velosipēda defektu, kas liedza “Trek – Segafredo” pacīnīties par augstu vietu finišā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044