Neilands izcīna augsto sesto vietu leģendārā Induraina velobraucienā

Lielisku sniegumu Migela Induraina vārdā nosauktajā UCI Pro sērijas viendienu velobraucienā sestdien demonstrēja Krists Neilands, kurš 133 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto sesto vietu. Uzvarēja leģendārais spānis Alehandro Valverde.

Pieckārtējā “Tour dr France” kopvērtējuma čempiona Migela Induraina vārdā nosauktais viendienu velobrauciens šogad atzīmēja savu 22. gadskārtu. 203 kilometru garā distance bija ļoti nopietns pārbaudījums sacensību dalībniekiem. Distances laikā riteņbraucējiem bija jāpievar viens pirmās un divi otrās kategorijas kāpumi. Līdzenuma posmu trasē bija gaužām maz, kas spilgti sasaucās ar leģendārā Induraina stiprākajām īpašībām laikā, kad viņš priecēja pasaules riteņbraukšanu ar spilgtām uzvarām kalnainās distancēs.

No Latvijas riteņbraucējiem sacensībās startēja Krists Neilands (“Israel Start – Up Nation”) un Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo” ). Kā viens, tā otrs karjeras laikā pa reizei izmēģinājuši spēkus šajās sacensībās. 2017. gadā Toms izcīnīja desmito vietu, bet Krists Neilands divus gadus vēlāk finišēja 27. vietā. Krists kopā ar beļģi Benu Hermanu bija vadošie savas vienības braucēji cīņā par rezultātu, kamēr Tomam ar vienības biedriem sākotnējais plāns bija maksimāli palīdzēt “Trek  - Segafredo” līderim Baukem Mollemam. Sacensībās piedalījās kopumā 133 riteņbraucēji.

Pēc dienas atrāviena likvidēšanas, smagajā trasē nokomplektējās spēcīga braucēju līderu grupa ar Spānijas čempionu Luisu Leonu Sančesu, Lielbritānijas čempionu Benu Sviftu un mazāk zināmo Ekvadoras riteņbraucēju Džefersonu Sepedu. Aktīvi sekotāju grupas priekšā bija arī abi mūsu braucēji – Krists Neilands un Toms Skujiņš. Līderu trio visai ātri spēja pievienoties Krista komandas biedrs Hermans. Līderu pārsvars pār sekotājiem sasniedza 45 sekundes, tomēr tad tas sāka dilt, pēc tam, kad tempu kurināja “Movistar” vīri.

Peletons ar katru kāpumu kļuva skaitliski mazāks, tomēr abi mūsu braucēji bija tajā iekšā. Sacensībās bija atļauta arī līdzjutēju klātbūtne. Vairāki fani visai neapdomīgi tuvu atradās braucējiem, kas izraisīja arī “Cofidis” komandas braucēja kritienu un aizkavēja arī mūsu Tomu Skujiņu. Carnikavietis gan spēja atgriezties.

No līderu kvarteta vispirms atpalika Sepeda, bet tad arī Svifts un Hermans. Kāpumā 11 kilometrus pirms finiša uzbrukumu veica nepilnus 41 gadu vecais spānis Alehandro Valverde, kurš kopā ar Sančesu veidoja līderu duetu. Krists Neilands tikmēr ļoti aktīvi brauca tuvākajā sekotāju grupā, kas bija vien ap desmit riteņbraucēju liela. Līderu duetu pirms finiša kāpuma panāca Kazahstānas čempions Aleksejs Lutsenko, tomēr visai ātri viņš atkal iepalika. Turpretim Valverde prata aizbēgt arī no Sančesa.

Pasaules eksčempions visai droši izcīnīja skaistu solo uzvaru. Distancē viņš pavadīja 5 stundas 10 minūtes un 47 sekundes. Otrā vieta Lutsenko (+00:00:06), bet trešā Sančesam (+00:00:15). Lielisks sniegums Kristam Neilandam. No Kuldīgas nākušais Murjāņu Sporta ģimnāzijas absolvents finišēja ļoti cienījamā sestajā vietā, 21 sekundi aiz uzvarētāja. Finiša spurtā Krists pārspēja Skujiņa komandas līderi šajās sacensībās Bauki Mollemu. Krists arī ieguva 70 UCI pasaules ranga punktus, kas viņam ļaus veikt kāpumu pasaules rangā.

Toms Skujiņš arī sacensību gaitā bija ļoti aktīvs, dodot nozīmīgu ieguldījumu komandas rezultāta veidošanā. Finišā viņam cienījamā 17. vieta (+00:01:03).

Pirmdien Skujiņš un Neilands uzsāks dalību pasaules tūres daudzdienu velobraucienā – Basku tūrē.